امکانات ویلاهای شهرکی

ویلاهای شهرکی
قصد خرید ویلا در شمال را دارید و می‌خواهید ویلایی که خریداری می‌کنید جزء ویلاهای شهرکی باشد؟ پس نیاز است تا با امکانات ویلاهای شهرکی و قابلیت‌هایی که برای ساکنین در نظر می‌گیرند آشنا شوید، و این موارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم به طور حتم در خرید ویلاهای شهرکی که می‌دانیم مدنظر خیلی از شما عزیزان خواهد بود اشاره می‌کنیم تا با اطلاعات کامل پای در این میدان بگذارید.
1.    توجه به فاصله شهرک تا مراکز شهری، دریا، جنگل، مراکز خرید
2.    نوع جاده‌های داخلی شهرک و جاده‌های فاصل بین جاده اصلی تا شهرک
3.    فاصله شهرک از جاده‌های اصلی
4.    امکانات تفریحی شهرک مثل استخر، باشگاه، مرکز بازی کودکان، مسیرهای دوچرخه سواری، ...
5.    سیستم‌های گرمایش و سرمایش مرکزی مثل چیلر و شوفاژ
6.    داشتن گاز، برق، آب شرب و وضعیت آنتن‌دهی تلفن همراه
7.    وضعیت نگهبانی شهرک
8.    وجود پارکینگ‌های عمومی و خصوصی در شهرک برای میهمانان
9.    عرض خیابان‌های داخلی شهرک جهت رفت و آمد آسان
10.    مقدار شارژ ماهیانه یا سالیانه که در شهرک می‌بایست پرداخت شود
11.    داشتن سند رسمی برای ویلاهای موجود
12.    نزدیکی به رستوران و فست فود برای آسان بودن تهیه غذا در زمان سکونت در شهرک
13.    وجود افراد قابل اعتماد که بتوانند مشکلات احتمالی برای شهرک و ویلا را در صورت لزوم برطرف نمایند.
14.    امکانات پیشرفته و روز شامل خانه هوشمند با قابلیت کنترل و مانیتور کردن وضعیت ویلا و شهرک از راه دور. مانند داشتن دوربین مداربسته تحت شبکه، سیستم‌های کنترل روشنایی و دما و آبیاری هوشمند و ...
15.    نوع مصالح به کار رفته در ویلاها از جهت دوام و عمری که در زمان طولانی خواهند داشت.
16.    بررسی مشاعات شهرک که شامل موارد فوق اعم از نگهبانی، خیابان شهرک، مجموعه تفریحی، نگهبانی، امکانات مشترک و...


امکانات ویلا را با ویلاهای همسایه‌اش مقایسه کنید.

ویلای شمال
برای خرید ویلا در شمال باید امکانات ویلا را با همسایه‌های آن مقایسه کنید. به عنوان مثال اگر ویلایی که قصد خرید آن را دارید بسیار لوکس طراحی شده و فروشنده مبلغ را با توجه به این موضوع مشخص کرده، کافی است سری به ویلاهای لوکسی که در نزدیکی ویلا قرار دارند و از هر لحاظ با ملک مورد نظر شباهت دارند بزنید و قیمت آن‌ها و امکاناتی که دارند را جویا شوید.
اگر یک ویلا دارای چندین پارکینگ سرپوشیده باشد به طبع قیمت بیشتری نسبت به یک ویلا که محلی برای پارک خودرو برای آن در نظر گرفته نشده خواهد داشت. در ویلا باغ‌ها درخت‌هایی که درون باغ قرار دارند و مسیری که تا رسیدن به ساختمان وجود دارد نیز در قیمت آن تاثیرگذار است.
برخی از ویلاها دارای حیاطی سنگ فرش شده هستند و برخی دیگر حیاطی خاکی یا پوشیده از شن دارند، با توجه به این موضوع می‌توانید ویلاهایی را انتخاب کنید که تمیزتر و مرتب‌تر به نظر می‌رسند. شاید تصور کنید که سنگفرش شدن حیاط در محیطی که بافت آن طبیعی است چندان جذاب به نظر نمی‌رسد، اما این موضوع که چه امکاناتی را برای ویلا می‌پسندید کاملاً به سلیقه شخصی و انتظاراتی که دارید بستگی دارد.
اگر ویلاهای همسایه ویلای مورد نظر را تماشا کنید، حتی از لحاظ ظاهری نیز می‌توانید مقایسه خوبی بین آن‌ها انجام دهید. اگر به ویلاهای با سقف‌های سفالی علاقه‌مند هستید، از بیرون می‌توانید نمای ویلا را مشاهده کنید و آن را با یک ویلا که به صورت مدرن و امروزی طراحی شده مقایسه کنید.
پس از بررسی‌های لازم می‌توانید از همسایه‌ای که ویلای آن سقف سفالی دارد درباره مزایا و معایب انتخاب ویلاهای با این طراحی سؤال کنید و خرید ویلا در شمال را با دقت بیشتری انجام دهید.


امکان خرید نقد یا اقساطی ویلا را بسنجید

ویلای اقساطی
برای خرید ویلا در شمال نمی‌توان یک مبلغ واحد را در نظر گرفت؛ زیرا برخی از ویلاها با توجه به موقعیت جغرافیایی و امکاناتی که دارند نیاز به مبلغ بیشتری برای خرید دارند. در صورتی که ویلاهایی وجود دارند که از عمر بنای آن‌ها سال‌ها می‌گذرد و موقعیت ویلا نیز چندان خاص نیست و می‌توان با مبلغ مناسبی ویلا را خریداری کرد.

برای خرید ویلا در شمال باید این موضوع را از فروشنده جویا شوید که امکان خرید ویلا به صورت اقساطی یا چکی وجود دارد یا این که باید مبلغ ویلا را به طور تمام و کمال بپردازید تا بتوانید مالکیت آن را داشته باشید.
ویلاهای شهرکی اغلب به صورت پیش فروش یا اقساطی به فروش می‌رسند، بنابراین اگر برای خرید ویلا به دنبال گزینه‌ای هستید که بتوانید به صورت قسطی هزینه آن را پرداخت کنید ویلاهای شهرکی گزینه مناسبی هستند.
این نمونه از ویلاها قیمت کمتری نسبت به ویلاهای ساحلی و ... دارند. به همین دلیل افرادی که بودجه مناسبی دارند و می‌خواهند خرید ویلا در شمال را انجام دهند، ویلاهای شهرکی و امکانات آن‌ها را بررسی می‌کنند.


شرایط اقساط


شرایط اقساط و بازپرداخت وجه خرید ویلای قسطی با توجه به بودجه شما قابل تنظیم است. به‌طورمعمول برای فروش ویلا به‌صورت قسطی حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد کل ثمن معامله را به‌صورت یکجا و به‌عنوان پیش‌پرداخت دریافت می‌کنند. نوع دیگر فروش ویلای اقساطی در شمال کشور به‌صورت ازدم‌قسط است. در این روش خرید ویلا، فروشنده مبلغی را در فاصله‌های زمانی مختلف وجه ملک را دریافت می‌کند. مبلغ پیش‌پرداخت دیگر در این روش کاربردی ندارد.

املاک VIP این امکان را برای شما مشتریان عزیز فراهم کرده تا بصورت اقساط هم بتوانید ویلا خریداری کنید بخصوص ویلاهای شهرکی که با نگهبانی شبانه روزی امنیت بسیار بالایی دارد.